Ankara’da “Kırım’a umut ol!” mitingi : 18 Mayıs 1944 – SürgünAnkara’da “Kırım’a umut ol!” mitingi

11 05 2015 /  
Kategorisi: Faaliyetler

1662539_10206593220460105_5240783459855221746_nANKARA (QHA) – Ankara’da Kırım Tatar sürgün kurbanlarını dualarla anmak için tören düzenlenecek. 17 Mayıs tarihinde Tandoğan Meydanı’nda (Anadolu Meydanı) yapılacak miting saat 13.30’te başlayacak.

Kırım Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği Genel Merkezi’nin internet sitesinde yer alan ilanda, “Kırım’ın içerisinden geçtiği şu zor zamanlarda, Kırım’a dönmüş ve vatanımızda inançla yaşayan kardeşlerimiz yanlarında olduğumuzu bilmek istiyorlar” diye belirtildi.

Miting ilanında şu sözlere yer verildi:

Kırım’a Umut Ol ! – 17 Mayıs / Tandoğan Meydanı

17 Mayıs’ta, Tandoğan’da, Kırım’a umut vermek için, muhaceret ve sürgün şehitlerimizi dualarla anmak için toplanıyoruz!

Baş eğmemek için Kırım’dan çıkan ve muhaceret yollarında canlarını veren dedelerimizi, vatanda kalıp 18 Mayıs günü facialarla dolu bir sürgüne mahkum edilen kardeşlerimizi dualarla anmak için Tandoğan’da toplanıyoruz!

Ancak bu senenin başka bir önemi daha var! İnançla ve umutla vatanlarında yaşayan kardeşlerimizin gözleri bizlerde. Kırım’ın içerisinden geçtiği şu zor zamanlarda, Kırım’a dönmüş ve vatanımızda inançla yaşayan kardeşlerimiz yanlarında olduğumuzu bilmek istiyorlar…

Kırım’dan vaz geçmeyeceğimizi beraberliğimizle, dualarımızla ve umut dolu işlerimizle herkese ilan edelim! 17 Mayıs’ta, Tandoğan’a, Gökbayrağımızın altında toplanmaya sizleri davet ediyoruz!

Tarih: 17 Mayıs 2015 – Pazar

Yer: Tandoğan Meydanı (Anadolu Meydanı) / Ankara

Saat: 13:30

QHAYorumlar

“Ankara’da “Kırım’a umut ol!” mitingi” başlığına 2 yorum yazılmış
  1. bahri eriş dedi ki:

    kırımda yaşan dostlarımıza kendi adıma cok üzülüyorum kırım tarihini unutmadık unutturmayacagız kırımda yaşan kardeşlerimizi ablalarımızı dedelerimizi ninelerimizi unutmayacagız saygılarımla?

  2. Bülent Turgut dedi ki:

    Türk Milleti Kırım Tatar Türklerinin her zaman yanındadır. Bunu gösteremesek bile bu bir gerçek. Rusları lanetliyoruz. İnşallah tez zamanda Rusya ortadan kaldırılır da Türk Milleti rahat bir nefes alır.

Yorum yaz

Ne düşündüğünüzü bizimle paylaşabilirsiniz...